Ślubowanie doradców podatkowych

Dzisiaj (10 stycznia 2023 r.)  odbyło się w Warszawie ślubowanie na doradcę podatkowego. O tym dniu marzą wszyscy kandydaci na doradcę podatkowego, ponieważ jest on ukoronowaniem drogi do zawodu. Przysięgę złożyło 71 osób, a wśród nich kursanci i czytelnicy Podatkowej. Serdecznie gratulujemy!

Zapytaliśmy uczestniczkę naszego intensywnego kursu przygotowującego do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego, która właśnie w poniedziałek bierze udział w uroczystości ślubowania o trzy rady dla młodszych koleżanek i kolegów. Oto one:

  1. podejść do egzaminu ustnego jak najszybciej po zdanym pisemnym, nawet jeżeli się nie uda to każdy pozna swoje słabe strony które będzie mógł później doskonalić,
  2. pogrupowac pytania które się powtarzają lub są bardzo podobne (mnie akurat bardzo pomógł w tym intensywny kurs Podatkowej, gdzie wykładowcy sami to zrobili. Buduje to większa motywacje ze nauczyło sie jednego pytania a można na jego postawie odpowiedzieć na pięć.
  3. na egzaminie pamiętać o podaniu podstawy prawnej odpowiedzi egzaminacyjnej, wejść na salę zostawiając stres przed drzwiami.

    Chyba tyle lub aż tyle. 🙂 

    Pozdrawiam

    M. “