Aktualności

 

.

Termin egzaminów pisemnych na doradcę podatkowego - wiosna 2023

Sekretarz Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do spraw Doradztwa Podatkowego ogłosił terminy egzaminów pisemnych w sesji wiosna 2023. Egzaminy odbędą się w dniach:

 • w 1 tygodniu marca: 1 marca 2023 r.
 • w 2 tygodniu marca: 6, 7, 8 marca 2023 r.
 • w 3 tygodniu marca: 13, 14, 15, 16, 17 marca 2023 r.
 • w 4 tygodniu marca: 20, 21, 22, 23 marca 2023 r.
 • w 5 tygodni marca: 27, 28, 29, 30, 31 marca 2023 r.

Czeka nas aż 18 dni egzaminacyjnych

Jak przygotować się do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego?

Truchcikiem do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego

Za wszystkich zdających trzymamy mocno kciuki i informujemy, że można zapisać się jeszcze na bezpłatne wyzwanie "Truchcikiem do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego". 


ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE WYZWANIE

Osoby przystępujące do egzaminów pisemnych niestety nie znają dokładnej daty swojego egzaminu 🙁 Zgodnie z zapowiedziami MF o dacie egzaminu zostaną powiadomieni nie później niż 10 dni przed egzaminem. 

Komunikaty dotyczące egzaminu na DP (9-15 stycznia 2023)

1️⃣ 📩Osoby zapisane na nasze newslettery proszone są o sprawdzenie skrzynek mailowych. Dzisiaj pofrunął do Was super prezent – nagranie dwóch egzaminów ustnych naszych klientów. Pierwszy zdany na 57 punktów, a drugi na 56. 🎼🎁

2️⃣ 📩 Truchtacze z wyzwania Podatkowej też proszeni są o sprawdzenie skrzynek. Wysłaliśmy do Was plan pracy na 3 tydzień wyzwania oraz test sprawdzający.

3️⃣ Niezawodna Patrycja Kubiesa nagrała dla Was bezpłatny mini wykład „Jakie są terminy i zasady wpłacania podatku przez podatników opodatkowanych w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz w formie karty podatkowej? Zmiany w 2023 r.”
 Link do nagrania znajdziecie tutaj 

Terminy egzaminów pisemnych na doradcę Podatkowego wiosna 2023

Nadal nie znamy dokładnych terminów egzaminów pisemnych w sesji wiosna 2023. Sekretariat Państwowej Komisji Egzaminacyjnej rozsyła do osób zainteresowanych informacje o następującej treści:

“Dziękujemy za zgłoszenie się na egzamin na doradcę podatkowego przeprowadzany w marcu 2023 r.. O terminie i miejscu egzaminu oraz przyznanym indywidualnym numerze kandydata (INK) zostanie Pan poinformowany w zawiadomieniu o egzaminie, nie później niż 10 dni przed egzaminem.”
 

Dzisiaj (10 stycznia 2023 r.)  odbyło się w Warszawie ślubowanie na doradcę podatkowego. O tym dniu marzą wszyscy kandydaci na doradcę podatkowego, ponieważ jest on ukoronowaniem drogi do zawodu. Przysięgę złożyło 71 osób, a wśród nich kursanci i czytelnicy Podatkowej. Serdecznie gratulujemy!

Zapytaliśmy uczestniczkę naszego intensywnego kursu przygotowującego do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego, która właśnie w poniedziałek bierze udział w uroczystości ślubowania o trzy rady dla młodszych koleżanek i kolegów. Oto one:

 1. podejść do egzaminu ustnego jak najszybciej po zdanym pisemnym, nawet jeżeli się nie uda to każdy pozna swoje słabe strony które będzie mógł później doskonalić,
 2. pogrupowac pytania które się powtarzają lub są bardzo podobne (mnie akurat bardzo pomógł w tym intensywny kurs Podatkowej, gdzie wykładowcy sami to zrobili. Buduje to większa motywacje ze nauczyło sie jednego pytania a można na jego postawie odpowiedzieć na pięć.
 3. na egzaminie pamiętać o podaniu podstawy prawnej odpowiedzi egzaminacyjnej, wejść na salę zostawiając stres przed drzwiami.

  Chyba tyle lub aż tyle. 🙂 

  Pozdrawiam

  M. “

Truchcikiem do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego

Truchcikiem do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego

Podatkowa przygotowała dla swoich Czytelników bezpłatne wyzwanie naukowe. Ułożyliśmy plan nauki do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego. Pracujemy w tygodniowych cyklach nauki przerabiając zadany materiał, a w piątek sprawdzamy naszą wiedzę na teście online.

Ucząc się w ten sposób do 24 lutego przerobimy cały materiał wymagany na egzaminie.

Więcej o wyzwaniu dowiesz się tutaj